Termolifting RF Sculptor II Focus Technology

superuser

18 kwietnia 2017

Brak komentarzy

Home Technologia HI-TECH

Termolifting RF Sculptor II Focus Technology

Termolifting RF Sculptor II Focus Technology

TERMOLIFTING!

Chirurgia plastyczna bez skalpela!

 

FOCUS TECHNOLOGY RF to bezpieczne i efektywne urządzenie wykorzystujące działanie fal radiowych na skórę właściwą i tkankę podskórną. Idealnie sprawdza się w zabiegach bezinwazyjnego liftingu twarzy oraz modelowania sylwetki. Niezwykłe jest to, iż efekty widoczne są już w połowie zabiegu. Obecnie światowa nowość w zakresie bezoperacyjnego liftingu twarzy. System odbudowujący włókna kolagenowe.

 

 • Niwelowanie zmarszczek
 • Modelowanie ciała
 • Usuwanie cellulitu
 • Podniesienie owalu twarzy i podbródka
 • Likwidacja luźnej skóry na brzuchu i wewnętrznej stronie ud
 • Zmniejszenie tkanki tłuszczowej

Opis urządzenia

RF SCULPTOR II to najmłodsze dziecko, następca dawnego RF Focus i Melody w nowym nowoczesnym design i kolorze.

Charakteryzuje się nowym typem ekranu dotykowego, budową interfejsu i kolorystyką, oraz jeszcze lepszą czytelnością.

Zastosowane nowe typy wentylatorów oraz nowatorskie rozwiązania w generatorze RF, powodują niezmiernie cichą pracę urządzenia.

W odróżnieniu od Melody i Focus RF, model RF Sculptor II posiada 4 głowice zabiegowe: 3 identyczne jak wspomniane wyżej modele Melody i Focus RF, oraz unikalną czwartą głowicę przeznaczoną do zabiegów kawitacji ultradźwiękowej.

 

FALE MŁODOŚCI CZYLI JAK DZIAŁA SCULPTOR II W TECHNOLOGII FOCUS 3D

Zastosowanie RF rozpoczęło nową erę w walce z oznakami starzenia skóry i utratą jej elastyczności a także okazało się nieocenione podczas zabiegów modelowania sylwetki. Stanowi doskonałą alternatywę dla zabiegów klinicznych.

 

RF SCULPTOR II to bezpieczne i efektywne urządzenie wykorzystujące dobroczynne działanie fal radiowych na skórę właściwą i tkankę podskórną. Doskonale sprawdza się w zabiegach bezinwazyjnego liftingu twarzy oraz modelowania sylwetki. Pierwsze efekty widoczne są już w połowie zabiegu. Zabiegi RF SCULPTOR II są przyjemne i wygodne w wykonaniu, a dla klienta całkowicie bezpieczne i bezbolesne. Bardzo ważne jest również zastosowanie głowicy chłodzącej (-5-10°C), która pozwala na pracę w wyższych temperaturach nie powodując poparzenia.

 

JAK TO DZIAŁA?

Lifting

Wpływ fal radiowych na kolagen jest dwuetapowy i można go podzielić na efekt krótkotrwały natychmiastowy i odległy długotrwały.

RF SCULPTOR II – powoduje chwilowe podgrzanie i delikatne rozciągnięcie włókien kolagenowych. Kolagen ulega częściowej denaturacji. Dzięki zachowanym wiązaniom chemicznym cząsteczek helisa ulega rozluźnieniu, ale się nie rozpada, lecz pogrubia i rozplata. To skrócenie włókien kolagenowych daje klinicznie zauważalne naciągnięcie skóry. W wyniku częściowej denaturacji włókien kolagenowych odsłaniają się determinanty antygenowe rozpoznawane przez enzymy trawiące uszkodzony kolagen, tzw. metaloproteinazy, które rozpoczynają trawienie zdegradowanego kolagenu, a produkty rozpadu stymulują fibroblasty do syntezy kolagenu de novo. Tak rozpoczyna się złożony proces tzw. remodelingu skóry właściwej. W okresie 3-6 miesięcy pojawia się obserwujemy drugi etap zabiegu – zdecydowane odmłodzenie skóry.

 

Modelowanie

Współczesna kosmetologia dostarcza coraz skuteczniejszych narzędzi do poprawy urody. Prawdziwą rewolucją jest połączenie działania ultradźwięków oraz fal radiowych. Tę właśnie możliwość daje nam najnowszy model RF Sculptor. Wzbogacenie urządzenia o czwartą głowicę, emitującą ultradźwięki (UHF) spowodowało, że zabiegi antycellulitowe i odchudzające stały się jeszcze bardziej skuteczne. Pierwszym etapem jest rozbijanie komórek tłuszczowych ultradźwiękami (liposukcja ultradźwiękowa UHF), a drugi etap to redukcja zawartości komórek tłuszczowych oraz poprawienie kolagenowego „rusztowania” skóry falami radiowymi (RF).

 

CO TO JEST LIPOSUKCJA ULTRADŹWIĘKOWA?

Jest to zjawisko fizyczne, które następuje wskutek zmian ciśnienia wewnątrz cieczy, wywołanych przez źródło dźwiękowe. Zmiany ciśnienia oddziałują na mikropęcherzyki obecne w cieczach i w tkankach organicznych.

Mikropęcherzyki poddane ciągłym zmianom ciśnienia fali akustycznej zwiększają swoje wymiary aż do momentu, gdy ciśnienie zewnętrzne powoduje ich implozję, wzbudzając falę uderzeniową o dużej energii

Minifala uderzeniowa rozprzestrzenia się kuliście i zaczyna oddziaływać na otaczające tkanki, prowadząc do rozbicia cząsteczek tłuszczu, które występują w komórkach tkanki tłuszczowej białej.

Implozja milionów mikropęcherzyków przypadających na 1 cm3  prowadzi do rozbicia znajdującej się obok tkanki tłuszczowej, ponieważ najpierw powoduje rozerwanie wiązań komórkowych komórek tłuszczowych (efekt rozpakowania). Następnie powoduje ona rozerwanie ściany komórkowej komórek tłuszczowych i wiązań włóknistych występujących w tkance tłuszczowej.

Komórki tłuszczowe, które mają błonę bardzo podatną na działanie ciśnienia wywołanego przez mikropęcherzyki powstałe podczas kawitacji, ulegają rozbiciu (lysis komórek tłuszczowych) i uwalniają swoją zawartość.

Komórki tłuszczowe składają się z kwasu tłuszczowego, toksyn, trójglicerydów,  cholesterolu itd. Rozerwanie komórek tłuszczowych pod wpływem zabiegu powoduje uwolnienie trójglicerydów z rozbitych pęcherzyków tłuszczowych (depolimeryzację trójglicerydów do glicerolu).  Trójglicerydy zebrane przez układ limfatyczny i żylny układ wrotny docierają do dużego krwiobiegu; w większości są usuwane przez nerki, część z nich trafia do wątroby, gdzie zostają połączone w lipoproteiny.

 

Zastosowania

Twarz

 • podniesienie owalu twarzy i podbródka
 • ujędrnienie struktury skóry
 • spłycenie głębokich zmarszczek
 • zmniejszenie „worków” pod oczami i „kurzych łapek”
 • odbudowa kolagenu
 • terapia zapobiegająca starzeniu- profilaktyka
 • zmniejszenie przebarwień
 • redukcja zanieczyszczeń, rozszerzonych porów i stanów   zapalnych

Ciało

 • redukcja cellulitu
 • zmniejszenie tkanki tłuszczowej
 • ujędrnienie ciała
 • podniesienie pośladków
 • wysmuklenie talii
 • likwidacja „luźnej skóry” na brzuchu i wewnętrznej stronie ud
 • odmłodzenie rąk i stóp

 

Zalety

SCULPTOR RF II umożliwia zastosowanie różnych metod w zależności od potrzeb specjalistyczne głowice wykorzystywane do zabiegów na różnych na różnych częściach ciała, dopasowują się kształtem do człowieka częstotliwość impulsów fal radiowych jest dawkowana przez komputer sterujący system bezpieczeństwa- dwudolarowość włókna kolagenowe podgrzewane są do temp. 45°C – 60°C, która jest najwłaściwsza dla efektywności, a jednocześnie bezpieczeństwa zabiegu inteligentny ekran dotykowy zapewniający wygodną i prosta obsługę nieszkodliwe i bezbolesne zabiegi.
Sprzęt posiada certyfikaty UE / CE. Zastosowanie zaawansowanej technologii amerykańskiej (ZJAWISKO WYNALEZIONO W USA). Długotrwałe efekty (5 lat)


Zastosowanie głowic:

Głowica o małym rozmiarze (S):

 • Przeznaczona dla obszaru wokół oczu, nosa, wokół ust i na dłoniach. Stosuje się do usuwania i spłycania zmarszczek, zmniejszenia worków pod oczami.

 

Głowica o średnim rozmiarze (M):

 • Przeznaczona dla obszaru twarzy, szyi i rąk.
 • Stosuje się do spłycania zmarszczek, liftingu owalu twarzy, napinania i wzmacniania elastyczności skóry.

Głowica o dużym rozmiarze (L):

 • Przeznaczona dla większych obszarów ciała, np. brzuch, uda
 • Poprawia zarys ciała i usuwa toksyny, wygładza cellulit, zmniejsza tkankę tłuszczową.

Głowica do liposukcji ultradźwiękowej:

 • Przeznaczona do zabiegu rozrywania błon komórek tłuszczowych i ich rozbijania. Radykalnie zmniejsza cellulit i redukuje komórki tłuszczowe.


Przeciwwskazania

 1. Ciąża
 2. Stosowanie na brzuch w czasie miesiączki
 3. Rozrusznik serca
 4. Pacjent z chorobą skóry, cierpiący na zapalenie ,zadrapania skaleczenia naskórka
 5. Stosowanie na górną powiekę, poza łukiem brwiowym
 6. Nowotwory skóry
 7. Widoczne duże żylaki ( jeśli nie jest dużo to ominąć )
 8. Wysokie nadciśnienie ( skrajne przypadki )
 9. Złote nici (dopiero po okresie dwóch lat od zabiegu)
 10. Nowotwory Aktywne
 11. Przebyte nowotwory zawsze po konsultacji lekarskiej
 12. Choroby immunologiczne
 13. Wypełniacze po konsultacji (po 3-8 tygodniach)

Bezpośrednio po zabiegu wykluczone są

 • Masaż
 • Endermologia
 • Głębokie złuszczanie
 • Kuracja kwasami
 • Trwałe wypełniacze
 • Elektrostymulacja

Zaufaj specjalistom

POZWÓL SOBIE NA PIĘKNO I UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE.

Skontaktuj się z nami